Diakonia Muzyczna
Gimnazjum nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

Aktualności


Dzień świetęgo Franciszka 04.10.2014

2014-09-25 15:25:05, komentarzy: 0

W sobotę 4 października, w uroczystość św. Franciszka, Biedaczynę z Asyżu z krakowskimi franciszkanami uczczą inne zakony żebrzące założone w tym czasie. Mszę św. z franciszkanami celebrować będą karmelici, a nieszpory – dominikanie.

 

Wcześniej na scenie przy ul. Franciszkańskiej 4 zagrają i zaśpiewają dla swojego Ojca Zakonodawcy franciszkańscy klerycy z zespołu „Fioretti”. Na skwerze swoje talenty muzyczne zaprezentują również: "Młodzież dla Jezusa" z Głogówka, Młodzież Franciszkańska z Harmęż oraz młodzież z katolickiego liceum ogólnokształcącego i gimnazjum z Legnicy. A w czasie mszy odpustowej - uczestnicy Warsztatów Muzyki Liturgicznej 2014.

 

 

Oprócz wspólnej modlitwy i zabawy wolontariusze z Fundacji Brat Słońce poprowadzą warsztaty plastyczne dla dzieci, zaś franciszkanie i ich świeccy współpracownicy zaprezentują dzieła prowadzone przez nich w kraju i zagranicą. Dzięki temu poznamy bliżej ich działalność ewangelizacyjną, misyjną, edukacyjno-wychowawczą, ekologiczną, wydawniczą czy terapeutyczną.

 

W międzyczasie na straganach będzie można nabyć pamiątki z misji w Afryce i Ameryce Południowej, ciastka sióstr klarysek, rękodzieło podopiecznych Ośrodka Leczenia Uzależnień od Środków Psychoaktywnych „San Damiano w Chęcinach” i Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 w Krakowie, eko-świeczki, kalendarze kresowe i misyjne na 2015 r. oraz książki i artykuły religijne.

 

Dzień św. Franciszka na skwerze przy ul. Franciszkańskiej 4 rozpocznie się o godz. 10.00. Organizatorami są: Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów), Klasztor i Seminarium Franciszkanów w Krakowie oraz Fundacja Brat Słońce. Szczegóły na plakacie.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Własna strona internetowa za darmo - sprawdź